دانلود بازی های بزرگان شطرنج . کتاب های آموزشی شطرنج . دانلود انواع سبک های شط
 

احسان قائم مقامی (متولد ۲۰ مرداد ۱۳۶۱) اولین استاد بزرگ شطرنج ایران است که در سال ۲۰۰۱ (میلادی) به این مقام دست یافته است.


وی در یک دوره بازی مقابل آناتولی کارپوف از قهرمانان اسطوره‌ای جهان که در تهران در بهمن ماه ۱۳۸۷ برگزار شد توانست در مجموع امتیازات 10.5-9.5 رقیب خود را شکست دهد.

در این مسابقه‌ها برتری او به خصوص در رده بازی های سریع و برق آسا بود و به مناسبت شکست شاه طی انقلاب ۱۳۵۷ ایران "مات شاه" نامیده شد. وب‌گاه رسمی این مسابقات در آدرس mate of the king حاوی اطلاعات و عکسهای این رویداد می‌باشد.

همسر وی، شایسته قادرپور ، نیز استاد بین المللی شطرنج می‌باشد.

+ نوشته شده در  سه شنبه سی و یکم فروردین ۱۳۸۹ساعت 19:1  توسط admin  | 

ولادیمیر بوریسویچ کرامنیک (به روسی: Влади́мир Бори́сович Кра́мник) (زاده: ۲۵ ژوئن ۱۹۷۵ در تواپس) استاد بزرگ شطرنج اهل روسیه و قهرمان سابق شطرنج جهان از سال ۲۰۰۰ تا سال ۲۰۰۷ بود.

۲۷۷۲ آخرین ریتینگ او در اکتبر ۲۰۰۸ بوده که او را در رده ششم دنیا قرار داده است.

وی در سال ۱۹۹۲ هنگامی که فقط ۱۶ سال سن داشت و هنوز درجه استاد بزرگی را کسب نکرده بود به عضویت تیم ملی روسیه برای شرکت در المپیاد جهانی شطرنج مانیل درآمد. موفقیت او در آن مسابقات نوید آینده درخشانش را می‌داد .ولادیمیر در سال ۱۹۹۴ نیز در مسکو و در المپیاد ۱۹۹۶ در ایروان برای تیم ملی روسیه به میدان رفت.

قهرمانی جهان

پیروزی او در مقابل گری کاسپارف در مسابقه‌ای که اکتبر سال ۲۰۰۰ در استودیو ریور ساید لندن با حمایت مالی کمپانی Brain Games.net برگزار شد او را از آن زمان تاکنون صاحب عنوان قهرمان سنتی شطرنج جهان ساخت.

موفقیت او در آن مسابقه در شرایطی به دست آمد که او با دو پیروزی در بازیهای دوم و پانزدهم و مساوی در بقیه مسابقات برای اولین بار بدون حتی یک باخت قهرمانی را از چنگ مدافع آن خارج ساخت[۱].

+ نوشته شده در  سه شنبه سی و یکم فروردین ۱۳۸۹ساعت 18:51  توسط admin  | 

اولین قهرمان شطرنج رسمی ایران یوسف صفوت است که در سال 1335 به این مقام شامخ نایل شد و در سال های 1336و1338و1344 نیز مقام قهرمانی خود را تجدید کرد در جدول زیر اسامی قهرمانان ایران با ذکر سنواتی که این مقام را بدست آورده اند در این جریده شریفه ثبت میشود. جا دارد که فدراسیون شطرنج ایران به مناسبت های مختلف از این اساتید دانشمند یادی کند و تجلیل هایی به عمل آورد و برای خاطر و یا رفاه اجتماعی قهرمانان منظور اقداماتی انجام بدهد،مانند اقداماتی مثل فدراسیون کشتی ویا فوتبال برای قهرمانان رشته ی خود انجام میدهند.

اولین قهرمان شطرنجباز بانوان کشور خانم غزنی است که در سال 1347 شمسی به این مقام شامخ دست یافت.در سال 1379 خانم شادی پریدر قهرمانی ایران را از آن خود کردند.وهم اکنون نیز قهرمان شطرنج بانوان ایران است.نام قهرمانان در سالهای اولیه به شرح زیر میباشد

1.یوسف صفوت (1344-1338-1336-1335)

2هوشنگ مشیان (1337)

3روبرت لاله زاریان (1339)

4تورج ابراهیمی (1340)

5مرتضی حمصیان (1341)

6منصور جلوه (1342)

7کیخسرو کهیایی (1343)

8محمد حسین فربود(1346-1345)

9ناصر حمصی (49-48-1347)

10مهرشاد شریف (59-58-56-54-53-1352)

11هادی مومنی رود سری (1372-1370)

12حسین آریا نژاد (74-1371)

13اسماعیل صفر زاده (1373)

14محمد دلجو (1375)

15احسان قایم مقامی (79-78-1376)

16حسن عباسی فر (1377)

17الشن مرادی (1380)

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و نهم فروردین ۱۳۸۹ساعت 10:58  توسط admin  | 

www.iranchess.blogfa.com

فینال ممسابقات قهرمانی جهان بین ویسوناتان اناد و ویسلی توپالف برگزار می گردد

سایت رسمی نتایج مسابقات

+ نوشته شده در  شنبه بیست و هشتم فروردین ۱۳۸۹ساعت 23:15  توسط admin  | 

پیتر اسویدلر (به روسی: Пётр Свидлерr) (زاده ۱۷ ژوئن ۱۹۷۶ در سن پترزبورگ) استاد بزرگ شطرنج اهل روسیه است. او در آخرین رنکینگ فیده در اکتبر ۲۰۰۸ با ریتینگ ۲۷۲۷ در رتبه هفدهم شطرنج جهان قرار دارد.

پيتر اسویدلر در ۶ سالگی شطرنج را آموخت و در ۱۸ سالگی به استاد بزرگی رسید، او همچنین با موفقیت در اولین دوره مسابقات قهرمانی جهان شطرنج بابی فیشر درسال ۲۰۰۳ در شهر ماینس قهرمان فعلی شطرنج بابی فیشر (شطرنج ۹۶۰) است.او در آن مسابقات در بازی فینال پیتر لکو استاد بزرگ صاحب نام صرب را شکست داد ودر سال ۲۰۰۴ با غلبه بر لئون آرونیان جوان اول شطرنج ارمنستان و سال بعد با پیروزی بر زلتان الماسی از عنوان قهرمانی خود دفاع کرد.

عناوین مهم

+ نوشته شده در  شنبه بیست و هشتم فروردین ۱۳۸۹ساعت 10:17  توسط admin  | 

در باره پیدایش شطرنج روایت و افسانه های بسیاری شنیده شده است که اکثر آنها (همانطور که در شاه نامه فردوسی نیز آمده است) بر این عقیده اند که شطرنج حدود 2500سال پیش در هندوستان توسط شخصی بنام سیسابن دهیر ابداع  شده  است . منظور از اختراع این بازی شبیه سازی صحنه های کار زار بوده و به وسیله آ ن طرحها و شیوه اجرای تاکتیکها ی نظا می نشان داده می شد .حتی در مواردی بجای نبردی خونین  نتیجه یک بازی  سر نوشت یک اختلاف را رقم می زد .

گویا شطرنج در اواخر قرن پنجم  میلادی  به ایران آورده شد پیچید گیها ی شطرنج امروزی این احتمال را که تمام قوانین بازی توسط یک نفر تعیین شده باشد را به کلی منتفی  می داند بلکه بیشتر قابل قبول است که شطرنج به مرور زمان از یک بازی ساده به هنر ،علم وبالاخره ورزش فکری تبدیل شده است .شطرنج آن زمان ایران با بازی کنونی شطرنج در چند مورد تفا وت داشت  مثلاً پیروزی هنگامی به دست می آمد که شاه حریف مات یا بازی در اصطلاح امروزه پات می شد .اگرچه مهره شاه ،فرس (اسب) رخ (قلعه) حرکت امروزی خود را داشتند  ولی هنوز گرفتن حین عبور و به قلع رفتن شاه ابداع نشده بود ، فرزین (وزیر) مهره ای ضعیف بود و فقط یک خانه به صورت اریب حرکت می کرد ،فیل هم اریب حرکت می کرد با این تفاوت که از خانه اول گذشته و در خانه بعدی می نشست .بیدق (پیاده)نمی توانست مثل امروز در حرکت اول د و خانه پیشروی کند .

این قوانین با معیارهای امروز، بازی بسیار محدودی را به وجود می آورد. در قرن هشتم میلادی شطرنج توسط اعراب مسلمان به اسپانیا برده شد و از آنجا در سراسر اروپا(بجز روسیه)گسترش یافت.چون احتمالاًشطرنج از طریق  آسیای میانه (و به وسیله شاهان مغول )به روسیه برده شد شباهتهای نامهای روسی مهرهای شرقی آنهادلیل بر این ادعا است .در آن دوران بیشتر کوشش می شد حمله سریعی را آغاز کنند  اما بازی به علت محدود یت حرکت وزیر و فیل کند بود .

در قرن سیزدهم میلادی به پیاده اجازه داده شد تا اگر  بخواهد در حرکت اول دو خانه پیشروی کند  و مهره شاه در حرکت اول خود می توانست به خانه سوم  در جهت دلخواه پرش کند تا این که در  دوره رنسانس (قرن 16-15میلادی) بااتخاذ قوانین واحدی برای آن .شطرنج محبوبیت بیشتری کسب کرد ، پرش فیل از بین رفت و فیل می توانست (در قطر ) تا آنجایکه مانعی وجود  نداشت حرکت کند .محدودیتهای وزیر بر طرف شد و وزیر از مهره ضعیف به قویترین مهره تبدیل گشت که می توانست هم حرکت فیل و هم حرکت رخ را داشته باشد و پیروزی تنها در صورت مات شدن شاه حریف به دست می آمد  (حالت پات پیروز نبود) ارتقاء پیاده به سوار دلخواه (بجز شاه ) امکانات جدیدی را در آخر بازی به وجود آورد.

در قرن شانزدهم میلادی حالت پرش از بین رفت و حرکت قلعه کوچک وبزرگ جایگزین آن گردید. در طول حیات پر فراز ونشیب و متحول شطرنج وبا گذشت زمان  و در اثر تغییر و تحولات نوین اجتماعی و با توجه به شرایط  خاص و  ویژگیهای  علمی و هنری شطرنج  از انحصار شاهان و در باریان خارج و در بین عوام  جایگاه مطلوب خویش را یافت و رشد و تکامل بیشترو بهتری در عرصه پیکار جهانی   پیدا کرد .در دنیای امروز شطرنج تنها یک  ورزش  ساده فکری بشمار نمی رود بلکه مجموعه ای است از علم و تکنیک و هنر و از نظر تربیت بدنی پروش دهنده قوای  دماغی و مغزدمی است و از جهت علمی آمیزه ای است از ریاضیات و روانشناسی و ملاکی است برای سنجش هوش وحافضه و در زمینه هنر عرصه جولان وخلاقیت ظریف و زیبا که گاهگاه مینیاتورهای پدیدمی آورداز یاد نرفتنی و ستودنی .

+ نوشته شده در  شنبه بیست و هشتم فروردین ۱۳۸۹ساعت 10:6  توسط admin  | 

محسن شعرباف و میترا حجازی پور موفق به کسب نورم استادی شدند.
شطرنجبازان ایرانی در پایان دوازدهمین دوره مسابقات شطرنج آزاد بین المللی دوبی امارات موفق به کسب دو حدنصاب (نورم) استادی شدند. در پایان دوازدهمین دوره مسابقات آزاد بین المللی دوبی امارات، که با حضور 153 شطرنجباز متشکل از 45 استاد بزرگ، 26 استاد بین المللی، 18 استاد فیده و 144 درجه بین المللی از 32 کشور دنیا برگزار شد، شطرنجبازان ایرانی استاد فیده محسن شعرباف و استاد فیده بانوان میترا حجازی پور به ترتیب موفق به کسب حد نصاب های استادی بین المللی و استادی بین المللی بانوان شدند. این موفقیت را به این عزیزان و جامعه شطرنج ایران تبریک میگوییم.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و پنجم فروردین ۱۳۸۹ساعت 8:18  توسط admin  | 

«شطرنج نحوه تفکر منطقى و کارآمد را آموزش مى دهد و انتخاب بهترین گزینه از میان گزینه هاى موجود را نشان داده و مى تواند به دانش آموزان اهمیت برنامه ریزى و همچنین پیامد تصمیم گیرى را بیاموزد. شطرنج ذهن انسان را به مبارزه مى طلبد.


شطرنج در واقعیت فقط یک بازى است. رقابتى خلاق و مفرح. بازیى که چندان متفاوت از سایر ورزش ها نیست. اما تفاوت برجسته اى که آن را متمایز مى کند در این است که جزو معدود بازیهایى است که ذهن انسان را به تمامى تمرین مى دهد درحالى که درقابلیت تحکیم شخصیت و تقویت اعتماد به نفس با دیگر ورزشها مشترک است.

شطرنج از جمله بهترین و مؤثرترین ابزاردرآماده کردن کودکان براى مواجهه با دنیاى کنونى است که روز به
روز در دریاى اطلاعات فروتر مى رود و همراه با آن موقعیت هاى دشوارترى در تصمیم گیرى را به ارمغان مى آورد.»
 
واژه «شطرنج»تلفظ فارسی «چاتورانگا » است کلمه ای که در زبان سانسکریت برای نام گذاری این بازی به کار برده می شود، جایی که معمولا از آن به عنوان نخستین زادگاه این بازی یاد می شود. اگر چه بازیهای مشابهی در کره، چین، ژاپن و تایلند رواج داشته است اما شطرنج امروزی به این بازی هندی برمی گردد که در دوره ساسانیان وارد ایران شده و آنگاه در کشورهای اسلامی، اروپا و روسیه تکامل پیدا کرده است. برخی شطرنج را یک سرگرمی میدانند وعده ای دیگر آن را یک ورزش رزمی ذهنی محسوب می کنند. موفقیت در این ورزش بیش از هر چیز به توان تحلیل و فهم انتزاعی ذهن وابسته است.
+ نوشته شده در  شنبه بیست و یکم فروردین ۱۳۸۹ساعت 10:5  توسط admin  | 

 

دانلود باکافيه اين پست رو تو وبلاگت کپي کني

زي سگا , rapidshare downloader , زبان انگليسي , دانلود کتاب , عکس بهنوش بختياري , تيتراژ ماه عسل , تصاوير متحرک , mohammad esfahani , smsجديد , learning english , دانلود رايگان , دانلود نرم افزار موبايل , olc ,, crackdownloader 2.2 , reza sadeghi new album , افسران پليس , نيک صالحي , rapidleecher , دانلود فيلم , alborz sports , alborz newspaper , نوال الزغبي , آهنگ ميوه ممنوعه , عکس دختر , آموزش چت , ايران دانلود , sim tower , ashreshteh.com , nokia n76 , windows xp sp3 download , english story , جواهري در قصر , پارسا پيروزفر , download office 2003 , دانلود نرم افزار رايگان , counter strike source download , photoshop cs2 download , graphic , , بارداري , دانلود بازي , عکس دختر ايراني , محمدرضا گلزار , nastaligh , pezeshk.us , رقص عربي , فيلتر شکن , persianv.com , reza sadeghi download , نرم افزار سوني اريکسون , جواهري درقصر , megaleecher download , سريال پرستاران , اس ام اس روز , فارسي چت , symbian games , امپراطور دريا , kaspersky دانلود , , rapidshare premium , persiangraphic , پروستات , rapidshare search , خلافي , دانلود نرم افزار , دانلود فيلم , rar password removal , rapidkill , بازي , کليپ س ک س , فال , دانلود فيلم , download yahoo toolbar , امين حيايي , , فرزاد حسني , مامايي , عکس عروسي يانگوم , ggclient , تالاسمي , جوک و اس ام اس , persianv , عکس خوانندگان ايراني , ديکشنري رايگان , بهنوش بختياري , س ک س , gmail , kelk , مدل لباس عروس , rapidkill download , تم k750 , 3d driving school , quicktime 7 pro free download , فيلتر شکن روز , zoe.blogfa.com , preity zinta , download counter strike , smart movie , علي لهراسبي , عکس هاي يانگوم , ماموران مخفي پليس , طنز , جوک و اس ام اس , طنز , دانلود google earth , دختران , جوش صورت , آموزش الکترونيک , يادگيري زبان انگليسي , faces 3.0 , رژيم لاغري , , احسان خواجه اميري , تم نوکيا , norton windoctor , farsi nevis , irandownload , سريال اغما , انگليسي به فارسي , irooni , عکس خوانندگان عربي , windoctor , lula 3d , counter strike 1.6 patch , rapidkill pro , اس ام اس عيد فطر , اس ام اس عيد فطر , عکس زن , , ديکشنري انگليسي به انگليسي , ميسترس , دانلود kaspersky , هديه تهراني , پرشين گرافيک , عکس سريال پرستاران , آش رشته دات کام , دانلود بازيهاي سگا , سرطان معده , ماه عسل , دانلود نرمافزار , مانوئلا ارکوري , انگليسي , golzar , کارت عروسي , تصاوير گرافيکي , بيماريهاي مقاربتي , آموزش الکترونيکي , سايت هواي تازه , کتاب الکترونيک , pezeshk , ميوه ممنوعه , نيکي کريمي , کريستين رونالدو , کتاب الکترونيک , , لباس , چت روم فارسي , آخوند , دانلود بازي هاي سگا , روزنامه البرزورزشي , چت روم سبز , , عکس عروس ,, اموزش انگليسي , havaye taze , tabir khab , online , عکس عروسي علي دايي , خواص زيتون , راههاي جلوگيري از بارداري , سينوزيت , سريال ميوه ممنوعه , چت روم اصلي , گرامر انگليسي , تست هوش , آموزش از راه دور , مطالعه , برنامه ماه عسل , نرم افزار نوکيا , نوکيا , دانلود بازي سگا , روز نامه ورزشي , دستياري , bechatim , تست روانشناسي , بهنوش , پارکينسون , سوزاک , نرمافزار , freedownload.ir , خوانندگان عربي , يانگوم , تابناک , عکس , تم w700 , نيک صالحي , english , کتاب الکترونيکي , س.ک.س , خواص ميوه ها , اموزش چت , اش رشته دات کام , عکس هاي جالب , عکس دختر , اغما , پرستاران , آلزايمر , تم سوني اريکسون , جملات کوتاه , دانلود تم سوني اريکسون , عکسهاي يانگوم , جت روم , داستان انگليسي , کتاب الکترونيکي , ويتالي , دانلود آهنگهاي قديمي , آموزش ielts , monica bellucci , لطيفه , فقط عکس , عکسهاي سريال پرستاران , نيک , نرم افزار نوکيا , دانلود رايگان نرم افزار , گلشيفته فراهاني , نرم افزارهاي رايگان , آموزش انگليسي , آموزشگاه زبان , چت سبز , بازيهاي سگا , اتاق چت فارسي , بازي هاي سگا , پرخاشگري , مردمان , بهنوش طباطبايي , ديکشنري انگليسي , سريال اغماء , دختر ايراني , عکسهاي ديدني , جوک , گلزار , داستانهاي انگليسي , چت کن دات کام , , chat kon , پزشکان بدون مرز , گلشيفته فرهاني , سريال جواهري در قصر , کارت سوخت , ديکشنري انگليسي فارسي , , آموزش مجازي , فقر و فحشا , تيتراژ ميوه ممنوعه , بازي , دانلود تم , greeting , الناز شاکردوست , دانلود کتاب الکترونيکي , آهنگ ماه عسل , عکس عروسي , behnoosh bakhtiari , چتروم فارسي , ,ورزشي , arcuri , irpdf , دانلود کتاب الکترونيکي , تصاوير دختران خوشگل , تغيير جنسيت , فال روزانه , , خفن , هپاتيت , anastasia , کليپ خفن , عکس حامد کميلي , open learning center , دانلود , تيتراژ سريال ميوه ممنوعه , آيشواريا , عکس ويتالي , ديکشنري آنلاين , سام درخشاني , آهنگ سريال ميوه ممنوعه , عکس هديه تهراني , اتاق چت روم , سگا , سانسور جواهري در قصر , يونسنگ , استخر زنان , سريال ماموران مخفي پليس , مقالات پزشکي , هومن بهمنش , چتکن , elnaz shakerdoost , عکس , مدل لباس شب , داستان هاي انگليسي , استرس , تيتراژ برنامه ماه عسل , پزشک دهکده , هپاتيت ب , تم k750i , دانلود تم نوکيا , دانلود نرم افزار سوني اريکسون , رولا سعد , نرم افزار موبايل سوني اريکسون , تم موبايل , نرم افزار k750 , دانلود بازي فلش , مهناز افشار , سايت ورزشي , روماتيسم , فيلترشکن روز , عکس , جواهري درقصر , ازدواج هديه تهراني , دانلود رايگان فيلم , زخم معده , ]چت , mahnaz afshar , اغماء , نازايي , ashreshte.com , نانسي عجرم , اهنگ ميوه ممنوعه , باران کوثري , اس ام اس جالب , ترفند موبايل , اس ام اس جالب , فال حافظ , lebas aroos , موفقيت , يکتا ناصر , افسر مين جانگو , کتابهاي الکترونيکي , رقاص , آميزش , متن کارت عروسي , آنجليا جولي , آش رشته دات کام , هک موبايل , حميد گودرزي , بازي موبايل , سانسور يانگوم , دانلود موسيقي سنتي , santoori , fararu , مين جانگو , هپاتيت b , ايران چت , کليپ ايراني , تنظيم خانواده , لوسمي , hedie tehrani , دوست يابي , آهنگهاي قديمي , اس ام اس ماه رمضان , عباس قادري , انگليسي به فارسي , inline , عکس بچه , mss , کتابهاي الکترونيکي , yekta naser , zoe.blogfa , چت ايراني , گرامر زبان انگليسي , دانلود رايگان فيلم , کودک آزاري , عکس زنان , چت ايرانيان , تصاوير متحرک , english stories , progdvb , sms روز , ثبت نام تلفن همراه , جملات زيبا , اوقات فراغت , بيماري ms , prog dvb , ورزشي البرز , دوران بارداري , کاجول , کتاب pdf , افزايش سرعت اينترنت , آهنگ يک وجب خاک , بارداري , عکس يانگوم , عکس خوانندگان ترکي , تا دلت بخواد عکس داره , دانلود رايگان بازي , ترجمه انگليسي به فارسي , , رولا , مهدي سلوکي , بازي سگا , سريال افسران پليس , دانلود سريال جواهري در قصر , سرطان پوست , نوار بهداشتي , اس ام اس روز , يانگوم جان , شکرانه , دانلود , olc.ir , کتاب pdf , اس ام اس هاي جديد , پرچم ايران , m , چت نوشتاري , عکسهاي حامد کميلي , irpdf , اس ام اس روز , لويي پاستور , مدل مو , تمرکز حواس , جلوگيري از ريزش مو , يانگوم سانسور , نرم افزار p990 , smsجديد , دوربين مخفي خفن , رژيم لاغري , کميسر لسکو , نتايج آزمون کارشناسي ارشد , بلوغ , شهاب حسيني , سريال رابين هود , عروسي يانگوم , چت رم فارسي , فرهنگ انگليسي به فارسي , جک و اس ام اس , تالار گفتگو , آرايش , گرامر , alborz-varzeshi , روز نامه ورزشي , اس ام اس هاي جديد , جک و اس ام اس , عکس عروسي , اموزش انگليسي , سريال امپراطور دريا , کتاب دانلود , حسام نواب صفوي , اخبار علمي , کتاب خانه , عکس , عکس خنده دار , سوني اريکسون k750 , دانلود فيلم هندي , اس ام اس ماه رمضان , , برنامه ريزي براي کنکور , طنز , عکس عروسي هديه تهراني , تم ويندوز , کتاب , فرهنگ لغت انگليسي به فارسي , کتاب , گالري عکس , زن و شوهر , عکس جالب , کارينا کاپور , persianhub , ميسترس , تست زبان , جنين , کوچک کردن سينه , جوک جديد , mss , دانلود نرم افزارهاي رايگان , کتاب دانلود , persian wallpaper , چت تهران , برنامه سوني اريکسون , چاق شدن , چتکن دات کام , رايگان , دانلود رايگان نرم افزار موبايل , بازي فلش , graphic wallpaper , ترجمه انگليسي به فارسي , لکنت زبان , مهناز افشار , چت هاي فارسي , تم n70 , سريال جواهري درقصر , ettore bassi , عکس بازيگرها , عکس سريال افسران پليس , دانلود فيلمهاي ايراني , کليپ خفن , سايت دانشگاه علوم پزشکي ايران , کرک , خلافي اتومبيل , زناشويي , دوران عقد , دانلود بازي هاي فلش , داستان به زبان انگليسي , عکس افسران پليس , اس ام اس زيبا , چاي سبز , جملات زيبا , عکس هاي بهنوش بختياري , دانلود رايگان نرم افزار موبايل , دانلود بازيهاي سگا , يادگيري زبان , عکسهاي خوانندگان عربي , برج العرب , صداوسيما , عکس لباس عروس , تم موبايل , girl , irtools , چت صورتي , سايت چت فارسي , شيخ صنعان , عکس ايراني , دستياري , اس ام اس زيبا , يک وجب خاک , نرم افزاررايگان , عکس گرافيکي , آموزش مديريت , دکتر مايک , رتبه بندي دانشگاه ها , n76 , مديريت بازرگاني , عکسهاي يانگوم , خوانندگان ترکي , عکس هاي حامد کميلي , openlearningcenter , learn english , مکالمه زبان انگليسي , بازاريابي , لکنت زبان , freedownloadcenter , نرم افزار رايگان موبايل , ديگشنري انگليسي به فارسي , گالري عکس بازيگران , عکس دختران ايراني , ]چت روم , دانلود جواهري در قصر , بازي فلش , کليپ خفن موبايل ايراني , امتحان ielts , , source , بارداري , چت روم رنگي , دانلود تم 3250 , دانلود نرم افزار نوکيا , نرم افزارهاي سوني اريکسون , wallpaper , الهام حميدي , اضطراب , داروسازي , jighooo , نرم افزارهاي رايگان , ديکشنري رايگان , shabnam gholikhani , روشهاي جلوگيري از بارداري , دانلود رايگان بازي , جواهري در قصر , نرم افزار رايگان موبايل , نرم افزار 3250 , کتابخانه مجازي , عکس به ديدنش مي ارزه , تم موبايل سوني اريکسون , قانوني کردن ويندوز , دانلود اهنگهاي قديمي , hedie tehrani , عکس هاي يانگوم , آهنگ ميوه ممنوعه , چت روم ايرانيان , ياهو چت , بازي رايگان , نرم افزار جاوا , دوست يابي , داوود مقامي , شبنم قلي خاني , ي , راههاي پيشگيري از بارداري , نتايج ازمون کارشناسي ارشد , گوگل ارت , نوال زغبي , دنياي کليپ , پرچم ايران , تم p990 , دانلود فونت , کليپ موبايل , عکسهاي جالب , آزمون دستياري , ezdevaj , عکسهاي جالب , فارسي چت , دانلود بازي فلش , پوريا پورسرخ , سريال پزشک دهکده , عکس کاکا , سرطان پروستات , علائم حاملگي , quran , , شعبده بازي , بهنوش بختياري عکس , دانلود رايگان فيلم , دانلود رايگان , آهنگ برنامه ماه عسل , english grammar , short english story , داستان , ثبت نام ielts , جوک و اس ام اس جديد , خدا , عکس عروسي يانگوم , سريال شکرانه , سايت فرارو , انگليسي , تامپون , دانلود تيتراژ ماه عسل , عکس نوال , اهنگ سريال ميوه ممنوعه , سريال ميوه ممنوعه , آموزش چت کردن , تم 3250 , گرامر زبان انگليسي , عشق , سينه بزرگ , جوک و اس ام اس جديد , استخدام , تم براي سوني اريکسون , فيلم ايراني , بيماري هاي مقاربتي , فتق , عکسهاي جالب , quran , عکسهاي خوانندگان ايراني , تم هاي سوني اريکسون , فرهنگ لغت انگليسي به فارسي , کارت دانشجويي بين المللي , عکس بچه , اس ام اس و جوک , mss , جلوگيري از حاملگي , pctaz , سايتي براي چت کردن , سايت چت , دانلود بازي رايگان , yangoom , ماهيما چودري , لعيا زنگنه , سايت روزنامه البرز ورزشي , پرستاري , سقط جنين , عکسهاي اشکان خطيبي , کليپ س ک س ي , اس ام اس عيد فطر , irtools.net , زنگ گوشي , چت دوستان , آزمون زبان , عکس پرستاران , بازيگران ايراني , راههاي سقط جنين , رتبه بندي دانشگاهها , لباس عروس , روزنامه بازارکار , ريزش مو , دختر ايروني , اس ام اس عيد فطر , اس ام اس و جوک , کنکور , اموزش از راه دور , ايرج مهديان , behnoush bakhtiary , عکس ايراني , onspeed , آهنگ سريال شکرانه , آهنگ سريال يک وجب خاک , چت کن فارسي , free ebook , آموزش رايگان زبان انگليسي , مديريت جهانگردي , عکسهاي سريال افسران پليس , تحصيل در خارج از کشور , حاملگي , اش رشته دات کام , تيتراژ يک وجب خاک , سايت براي چت کردن , غذاي ايراني , college , بيماري پارکينسون , اهنگ ماه عسل , چت ياهو , chat room , farsi chat , کامليا انتخابي فر , عکس با کيفيت , english short story , عضويت در سايت , ديکشنري انگليسي فارسي , گونل , کليپ س ک س , جت روم فارسي , saadi , جواهري در قصر , کليپ س ک س ايراني , جملات جالب , نريمان , اتومبيل , دانلود بازي هاي سگا , english learning , کتاب داستان , سري ديوي , سينوزيت , برنامه ريزي کنکور , پزشکان , هموفيلي , سايت براي چت , پروين دولت آبادي , باران کوثري , يکتا ناصر , دانلود آهنگ هاي قديمي , دانلود کتاب فارسي , روزنامه البرزورزشي , روشهاي سقط جنين , درمان لکنت زبان , عکس هاي عروسي يانگوم , قسمت 46 يانگوم , عکس از بهنوش بختياري , موزيک ايراني , چت دات کام , mss , دانلود کتابهاي الکترونيکي , گرافيک ايران , آزمون , فرم ثبت نام , عکس اشکان خطيبي , ريتالين , free download , اطاق چت , دانلود کتاب فارسي , اخبار انگليسي , دانلود کتابهاي الکترونيکي , کليپ س , تست خودشناسي , ارم , خفن , عکس , تست زبان انگليسي , کتاب خانه مجازي , جنسيت , موسيقي سريال ميوه ممنوعه , تست زيست شناسي , پرستاران سريال , امير جعفري , اصطلاحات انگليسي , بازي براي p990i , آلبوم جديد احسان خواجه اميري , اتاق چت فارسي , چت روم ايراني , يانگوم عکس , borzoo arjmand , آرم شرکت , فاضلاب , موسيقي متن ميوه ممنوعه , سايت دوست يابي , دانلود بازيهاي فلش , عکس کريستين رونالدو , پرچم , بوي بد دهان , tabire khab , چت روم صورتي , سايت فرارو , عکسهاي افسران پليس , ايدز , سيانور , عکسهاي ويتالي , پروين دولت آبادي ,, روشهاي صحيح مطالعه , سانسور هاي جواهري در قصر , free download center , عباس قادري , mahtab keramati , روشهاي پيشگيري از بارداري , bechatim.com , کارت dvb , مديتيشن , يانکوم , uoeoe , مدل دامن , dost yabi , گيوميونگ , فيلم افسران پليس , دانلود فيلم قديمي , اس ام اس عشقي , , دختر ايراني , ترانه عليدوستي , آويزون , پرشين , ي , اس ام اس عشقي , دانلود رايگان نرم افزار , دانلود آهنگ ماه عسل , ايران مانيا , جوهي چاولا , عکس هاي سريال افسران پليس , غذاهاي ايراني , عکسهاي جالب , قانوني کردن ويندوز , آرام جعفري , فقط عکس , ماموران مخفي پليس , دانلود فيلم لينک مستقيم , دانلود فيلم پرسپوليس , س.ک.س , model lebas , تيتراژ سريال شکرانه , بچتيم , فارسي , سلمان خان , اموزش چت کردن , چت اصفهان , تست زيست , ترانه عليدوستي , تحصيل در خارج , سقط , عکس دختر ايروني , a , عکس عروسي , عکسهاي جالب , تيتراژ سريال يک وجب خاک , چت کن . دات کام , word to pdf , دانلود کتاب الکترونيکي , joksms , عکسهاي ديدني , model lebas , حسابداري هلو , بازي , دانلود کتاب الکترونيکي , يون سنگ , کليپ س.ک.س , رژيم لاغري , مامايي , عفونت رحم , ورم روده , جوک و اس ام اس , سانسور جواهري در قصر , يانگوم سانسور , دانلود نرم افزار رايگان , تيتراژ شکرانه , word to pdf , جادو , عکس خفن , leila otadi , گالري عکس بازيگران ايراني , زن عرب , سايت چت ايراني , مدل لباس عروس , لب دادن , الکامپ 2007 , دانلود فيلمهاي قديمي ايراني , دانلود آهنگهاي مهستي , فيلم ايراني دانلود , دانلود pdf , hesam navab safavi , داستان س ک س , اس ام اس رمضان , جوک و اس ام اس , مثلث برمودا , دعا خليل , doorbin makhfi , عکس دختر , عکسهاي ديدني , چت ايران , inline , عکس الهام حميدي , بورا بورا , ترفند ويندوز , سريال اغماء , سانسوري هاي جواهري در قصر , احسان خواجه اميري ميوه ممنوعه , سايتي براي چت , ورزشي البرز , freedownload , , , دانلود pdf , مانوئلا ارکوري , katayoon riahi , آتنه فقيه نصيري , روزنا مه ورزشي , پرخاشگري , جديدترين جوکها , اهنگ برنامه ماه عسل , chat farsi , چت رنگي , پرشين , دانلود فيلم ايراني قديمي , دانلود فيلم ايراني , بهاره رهنما , قسمت 49 جواهري در قصر , kmplayer , فارسي کام , عکس بانو چويي , عکس از حامد کميلي , عکسهاي مهناز افشار , دانلود کليپ س ک س , اس ام اس هاي زيبا , آلبوم جديد معين , عکس يونسنگ , سانسورهاي جواهري در قصر , سايت خفن , سايت تابناک , اس ام اس عاشقانه , کتاب الکترونيک , عکس بازيگران سريال پرستاران , ارکوري , shila khodadad , اس ام اس با حال , اس ام اس عاشقانه , اس ام اس فارسي , رقص عربي , آلبوم جديد معين , اس ام اس قشنگ , سانسور يانگوم , عکس خوانندگان هندي , دانلود تم ويندوز , اهنگ يک وجب خاک , , املاک , صنعت , افسر شهيدي , اس ام اس قشنگ , ورزشي روزنامه , اس ام اس عاشقانه , عکس , هک کارت تلفن , آموزش dreamweaver , اتاق چت ايراني , پوريا پور سرخ , عکس پوريا پور سرخ , لاله اسکندري , اس ام اس تولد , بدن انسان , مرسدس , faghr va fahsha , اس ام اس فارسي , joksms , عکس 18 , استخدام مدرس , عکس از سريال پرستاران , مدهوري , دانلود , اس ام اس تبريک عيد فطر , اس ام اس جديد , اس ام اس رمضان , اس ام اس با حال , هک کارت سوخت , گوگل ارث , دانلود آهنگ ميوه ممنوعه , بازيهاي سگا , دانلود کتاب pdf , دانلود آهنگ قديمي , کتاب الکترونيک , اس ام اس تولد , اس ام اس هاي زيبا , پارسا پيروزفر , لباس عروس , سايت دانلود , جمشيد هاشم پور , خوانندگان هندي , عکس خوانندگان ترک , افزايش سرعت کامپيوتر , تم ويندوز , البوم جديد احسان خواجه اميري , سريال يک وجب خاک , بيا تو دات کام , اس ام اس جديد , تيتراژ ماه عسل , چت روم آبي , کليپ خفن , تم نوکيا , دانلود کتاب الکترونيک , تصاوير , آهنگ هاي قديمي , دانلود کتاب الکترونيک , عکس بازيگر ايراني , anahita nemati , کليپ ايراني , اس ام اس طنز , سانسورهاي سريال جواهري در قصر , خدنگستان , گيوميونگ , بازي p990i , ژورنال لباس , sanjesh , دانلود کتاب pdf , دانلود رقص عربي , اس ام اس تبريک عيد فطر , موسيقي ماه عسل , چت سرا , اتاق چت خصوصي , اتومبيل , مدل کفش , بازي موبايل , قالب بلاگفا , جواد يساري , sms جديد , کتاب فارسي , فحشا , تم ويندوز xp , تهران چت , آگهي رايگان , تست کنکور , سايت دانلود , مبدل سگا , چاه ارت , جوک اس ام اس , شريعتي , جواهري درقصر , بازي هاي سگا , اس ام اس شب قدر , کودکان زيبا , صحنه هاي خنده دار , اس ام اس طنز , عکس يانگوم , يانگوم جان , قارچ خور , چت کردن فارسي , سايت دانلود کتاب , graphic wallpapers , انجمن برق , دانلود شهرام ناظري , عکس س ک س , جک و اس ام اس جديد , سايت روزنامه ورزشي , جک و اس ام اس جديد , يونسنگ , عکس امين حيايي , 4shared , آلبوم جديد حميد عسکري , موسيقي متن سريال ميوه ممنوعه , چت روم هاي فارسي , املاک , مدل بلوز , لينک مستقيم دانلود فيلم , سايت دانلود کتاب , بازيگران , کليپ خفن ايراني , اس ام اس سر کاري , اس ام اس جوک , جوک اس ام اس , اس ام اس سر کاري , سانسور هاي يانگوم , عکس پارسا پيروزفر , پول کثيف , کامفار , سايت کتاب , persian wallpapers , اس ام اس عيدفطر , وزنامه ورزشي , مغز , اس ام اس عيدفطر , free download film , آهنگ شکرانه , چتروم فارسي , کليپ ايراني , zeshtoziba , کتاب هاي الکترونيکي , دانيال حکيمي , اس ام اس هاي جديد , ورزشى , اس ام اس جوک , sms جديد , دانلود تيتراژ برنامه ماه عسل , سحر وجادو , , eca.ir , سايت کتاب , آلبوم جديد اندي , عکسهاي ايراني , اس ام اس هاي جديد , قسمت 50 جواهري در قصر , کتاب الکترونيک , دانلودمداحي , سحر و جادو , لينک مستقيم فيلم , afshar.com , گالري عکس , اس ام اس براي عيد فطر , اس ام اس فينگليش , جوک , ترفند اينترنت , آلبوم جديد اندي , يانگوم قسمت 49 , دانلود مترجم پارس , موسيقي ميوه ممنوعه , چت روم رنگي , چت تصويري , , ارايش , تصاوير متحرک , کامليا انتخابي فر , جک ترکي , دانلود برنامه , تذهيب , دانلود فيلم شرک 3 , اس ام اس الياس , اس ام اس الياس , قسمت 50 يانگوم , جواهري در قصر قسمت 49 , kon.com , چت روم هاي ايراني , سايت چت کردن , ارايش صورت , shahrooz s2 , sms فارسي , دانلود آهنگهاي ويگن , کتاب هاي الکترونيکي , ليلا اوتادي , بهنوش بختياري , اس ام اس خنده دار , آلبوم جديد همايون , persianchat , اس ام اس فارسي , تست روانشناسي , زن دوم , جوک هاي باحال , عکس دختران ايراني , شين بي , بازي قارچ خور , دانلود فيلم سينمايي , دانلود گوگل ارث , نرم افزارهاي رايگان , دختر تهراني , برنامه ريزي براي کنکور , گالري , دانلود موسيقي سنتي , کليپ خفن ايراني , کليپ دوربين مخفي , اس ام اس براي عيد فطر , اس ام اس خنده دار , آلبوم جديد همايون , اس ام اس شب قدر , سريال جواهري درقصر , امين حيايي , تيتراژ برنامه ماه عسل , تصاوير خفن , عکس , پرستو گلستاني , هانيه توسلي , عکس س , جوک , اس ام اس فارسي , اس ام اس فينگليش , جواهري در قصر قسمت 50 , بانو چويي , عکس پاي دختران , آهنگ سريال ميوه ممنوعه , آهنگ يک وجب خاک , لباس , فرا رو , pdf کتاب , سيدجوادذاکر , دانلود آهنگهاي قديمي , بدون دخترم هرگز دانلود , لادن طباطبايي , mahnaz afshar photo , کليپ س ک س ي ايراني , اس ام اس بازار , عکسهاي منتخب , عکسهاي ديدني , سينه , اس ام اس توپ , اس ام اس بازار , قسمت 47 جواهري در قصر , قسمت 49 جواهري در قصر , يانکوم , دانلود نرم افزار گوگل ارث , حميد عسکري , محسن يگانه ماه عسل , استعفاي لاريجاني , tazhib , مسعود بختياري , کتاب , کليپ هاي خفن , البوم جديد معين , دانلود آلبوم جديد اندي , alborz sport newspaper , سايت گوناگون , تخت جمشيد , آرم شرکتها , فحشا در ايران , dokhtar , اس ام اس 18 , [جواهري در قصر , خلاصه قسمت 50 جواهري در قصر , کرک هلو , winrar free download , يانگوم , جين سينگ , کتاب , مختاباد دانلود , فريبرز لاچيني , pdf کتاب , داستان س ک س ي , اس ام اس توپ , روزنامه ورزشي البرز ورزشي , درباره جن , دانلود آلبوم جديد اندي , , خوانندگان ايراني , بازي کم حجم , دانلود نرم افزار رايگان , تيتراژ پاياني سريال يک وجب خاک , قالب بلاگفا , سايت تفريحي , يانگوم , http:/ , مدل لباس , persian logo , free wallpaper , سايت هواي تازه , طالع بيني , عکس هاي مهناز افشار , س کس , اس ام اس 18 , دختر زيبا , اس ام اس , تبليغات , تهران قديم , کليپ رقص عربي , elipix2pix , اس ام اس هاي جالب , البوم جديد معين , جواهري در قصر يانگوم , قسمت 49 سريال جواهري در قصر , عکس هاي عروسي يانگوم , عکس هاي جالب , monica belucci , زنگ گوشي موبايل , کليپ خفن ايراني , سعيد امامي , پروين دولت ابادي , , کوروش تهامي , کليپ س , معما , کتاب , جوک , جواهري در قصر سانسور , دانلود قسمت هاي جواهري در قصر , يانگوم عکس , uoeoe , دانلود از rapidshare , دانلود آهنگ يک وجب خاک , دانلود اهنگ ماه عسل , کليپ رقص , fararu.com , آموزش تري دي مکس , زندگينامه پروين دولت آبادي , اهنگهاي قديمي , دانلود فيلم هاي ايراني , laia zangane , دنياي کليپ , اس ام اس بد , mihanblog , اس ام اس هاي جالب , کس و شعر , غذاهاي خوشمزه , سريال جواهري در قصر , دانلود حسابداري هلو , رجيستري ويندوز , دانلود آهنگ احسان خواجه اميري , آهنگ تيتراژ ميوه ممنوعه , اهنگ ميوه ممنوعه , محسن يگانه ماه عسل , نيازمنديها , تصاوير گرافيکي , عکس س ک س ي , اس ام اس مذهبي , سايت روزنامه البرزورزشي , هوش , فصل پاييز , اس ام اس بد , سانسور سريال جواهري در قصر , خلاصه قسمت 49 جواهري در قصر , بانو سو , تا دلت بخواد عکس , عکس هاي خوانندگان ايراني , دانلود رايگان کتاب , ميکرو کنترولر , آهنگ جديد احسان خواجه اميري , کامپيوتر , مدل ناخن , کليپ خفن موبايل , ابراهيم ميرزايي , تصاوير موبايل , عکسهاي سياسي , دانلود مستقيم فيلم , دانلود ترانه هاي قديمي , laya zangane , زهرا امير ابراهيمي , س ک س ايراني , کليپ س.ک.س , داستان س , دانلود آلبوم جديد معين , فواره , تست استرس , sexi , دانلود آلبوم جديد معين , دانلود اس ام اس , کس و شعر , دانلود جواهري در قصر , مرکز دانلود , شبکه موبايل , دانلود رايگان موزيک , آهنگ فيلم ميوه ممنوعه , احسان خواجه اميري دانلود , تيتراز ماه عسل , فرزاد فرزين , يک وجب خاک , زيست شناسي گناباد , دانلود فيلم چهارشنبه سوري , داستان هاي س ک س ي , اس ام اس عيد سعيد فطر , .ورزشي , tabir e khab , اس ام اس تازه , عکس خوانندگان عرب , free film download , uiq3 , شرک 3 , دانلود تيتراژ ميوه ممنوعه , حوادث روز , داستان خفن , کارت سوخت , دانلود بازيهاي فلش , دانلود کتاب هاي الکترونيکي , علوم غريبه , دانلود آهنگهاي رامش , شهلا رياحي , برزو ارجمند , لب گرفتن , اس ام اس عاشقونه , دانلود اس ام اس , alborz sports newspaper , روزنامه ورزشى , رونالدينهو , عکسهاي خنده دار , جيگر ايراني , عکس دختر ايراني , اس ام اس عيد سعيد فطر , سانسور , جواهري در قصر يانگوم , عکس جواهري در قصر , بختياري , نرم افزار p990i , تيتراژ پاياني ماه عسل , تيتراژ سريال اغماء , دانلود احسان خواجه اميري , آهنگ تيتراژ ماه عسل , زنگ موبايل , موسيقي برنامه ماه عسل , تزيين غذا , برنامه ريزي کنکور , دانلود کتاب کامپيوتر , مردعنکبوتي , کتابهاي pdf , طرح گرافيکي , عکس استخر زنان , الکامپ 2007 , دانلود اهنگهاي مهستي , دانلود سريال وفا , منوچهر سخايي , دانلود کتاب هاي الکترونيکي , کتاب الکتروني , کتابهاي pdf , iran actor , shila khodadad photo , گالري عکس بچه , جوک اس ام اس جديد , طبيعت , جن ها , inline , اس ام اس عاشقونه , monica , عکس خوانندگان عربي , عکس رولا سعد , تم ويندوز ويستا , ديود زنر , دانلود نامحدود از rapidshare , اهنگ فيلم ميوه ممنوعه , اهنگ سريال شکرانه , حميد عسکري , تيتراژ سريال پول کثيف , تيتراژ سريال ميوه ممنوعه , موسيقي سريال ميوه ممنوعه , مدل مو مردانه , مدل آرايش صورت , هک بلوتوث , کتاب الکتروني , نرم افزارسوني اريکسون , عکس ويتالي , دانلود ترانه هاي فريدون فرخزاد , دانلود آهنگهاي محمد اصفهاني , فيلم دانلود , زندگينامه مولوي , شهرام ناظري دانلود , س ک س ي , آلبوم جديد فريدون , اس ام اس تازه , خودشناسي , مطالب جالب , دوربين مخفي خنده دار , دختر خوشگل ايراني , اس ام اس مذهبي , آلبوم جديد فريدون , عکس از يانگوم , قسمت 50 سريال جواهري در قصر , ديکشنري بابيلون , دانلود رايگان موزيک ايراني , دانلود رمان , تيتراژ پاياني يک وجب خاک , تيتراژ يک وجب خاک , دانلود احسان خواجه اميري , بازار خودرو , فيلم راز , ترفند موبايل , ارايش صورت , مدل لباس زنانه , مدل کفش , ناجي العلي , اس ام اس , تريستور , دانلود موسيقي قديمي , دانلود کتاب کامپيوتر , pdf دانلود , لعيا زنگنه , javad razavian , hanieh tavassoli , س ک س کليپ , varzeshi , عکس هاي ديدني , persianchat , اس ام اس زيبا , عکس و سانسور جواهري در قصر , سانسوري هاي جواهري در قصر , دانلود نرم افزار حسابداري هلو , عکسهاي امين حيايي , عکس خوانندگان ايراني , سريال شکرانه , سايت بازار کار , آرايش صورت , بنتون , کامليا انتخابي , گالري تصاوير , اصول سرپرستي , عکس بازيگران ايران , کليپ خفن خارجي , اس ام اس زيبا , البوم جديد اندي , دوست , جملات , جوک ترکي , خوشگل ايراني , اس ام اس هاي عيد فطر , البوم جديد اندي , عکس و سانسور يانگوم , قسمت 50 جواهري در قصر , harry potter , دانلود رايگان نرم افزار موبايل , دانلود norton ghost , ترنس , اهنگ سريال يک وجب خاک , البوم جديد حميد عسکري , آهنگ انتظار شهره , مدل لباس 2007 , مدل لباس مجلسي , دانلود کتابهاي الکترونيکي , آلبوم جديد اندي فرودگاه , عکسهاي جالب و ديدني , sport , درد , اس ام اس روزانه , اس ام اس زشت , جوک اس ام اس جديد , عکسهاي جالب و ديدني , دانلود نرم افزار هلو , film free download , download film free , افزايش سرعت دانلود , نرم افزار , تيتراژ پول کثيف , دانلود آهنگ برنامه ماه عسل , خواجه اميري , ماه عسل تيتراژ , آموزش فتوشاب , آموزش , دختران تهراني , مدل لباس نامزدي , کليپ دختر ايراني , , دختران ناز , دانلود آهنگهاي ابي , دانلود اهنگهاي قديمي , فريدون فرخزاد

+ نوشته شده در  شنبه بیست و یکم فروردین ۱۳۸۹ساعت 9:28  توسط admin  | 

بر پایه ی گواهی های تاریخی در دوره ی ساسانی، به چند بازی درباری به نامهای شترنگ و نیواَرتخشیر(نَرد) اَشتپَد(هشت پا یا دارای هشت خانه!)، زَمب و ... اشاره شده.

  پیرامون بازی شترنگ(شطرنج) و زمان و جایگاه پیدایش آن نگره های فراوانیست. برخی پیشینه ی آن را به (۳-۴ پ.ز) پیش میبرند و گمان میبرند که بازی هایی همسان شترنگ در هندوستان و چین و مصر وجود داشته. پژوهشگر انگلیسی به نام بِلَند(bland) در نسک(کتاب) خود "در باب شطرنج ایرانی" که در سال ۱۸۵۱در لندن به چاپ رسید کوشیده که نشان دهد شطرنج از ایران به هند رفته و دگر بار به ریختی کاملتر به ایران و سرزمین خود بازگشته. 

 ریچارد فرای به این هوده(نتیجه) رسیده است که:  "شطرنج را برزویه ی پزشک، به همراه شماری نسک سانسکریت از هندوستان به ایران آورده "(۱)

 در میان شگفتی های خسروپرویز به شَترَنگی اشاره شده که مهره هایش از یاقوت و زمرد بوده و از تخته نردی سخن رانده میشود که از مرجان و فیروزه بوده.(۲) م.م.دیاکونوف حتی بر این باور هست که آموختن بازی های شترنگ و نرد جزو برنامه های آموزشی فرزندان نجیب زادگاه و بزرگان دوره ی ساسانی بوده.(۳)

  فردوسی پیرامون شَترَنگ چنین بازگویی کرده که: "جمهور، پادشاه هندوان، پس از آنکه دارای فرزندی به نام گو شد، درگذشت. بزرگان کشور برادرش به نام مای را به جانشینی او برگزیدند. مای با بیوه ی برادر ازدواج کرد و دارای فرزندی تلحند نام شد. مای در حالی که تلحند ۲ ساله و گو ۷ ساله بود، در گذشت. این بار بزرگان مادر آن دو را به پادشاهی برگزیدند. ملکه هر دو را به موبدان سپرد تا تربیت شوند. پس از این هر دوی اینها برای جانشینی مادر به پیش او آمدند و مادر نیز هیچ کدام را ناامید نکرد. جنگی میان هواداران دو فرزند رخ میدهد و تلحند کشته میشود. مهتران و بزرگان برای نشان دادن کارزار جنگ، این بازی را ساختند و مادر دریافت که فرزندش کشته شده ".(۴)

 یعقوبی نیز روایتی همسان فردوسی را بیان میکند: "زنی خردمند بر هندوستان فرمانروایی میکرد دشمن به کشور او تاخت و یکی از ۴ فرزند او در جنگ کشته شد. مردم برای آگاه کردن پادشاه، دست به دامان دانشمندی به نام غفلان شدند و او شترنگ را پدید آورد که جنگی بدون کُشتار بود. سپس آن را به شاگرد خود یاد داد و در حضور پادشاه با او بازی کرد و در پایان گفت: شاه مات، ملکه به خود آمد و دریافت دیدگاه او چیست. پس به غفلان گفت آیا پسرم کشته شد؟ غفلان گفت تو خود فرمودی. ملکه پس از پایان کار سوگواری از غفلان حاجت خواست، غفلان به قراری که گذشت، گندم خواست و چون کار محاسبه گندم به دشواری کشید، گفت مرا نیازی بدان نیست؛ زیرا اندکی از دنیا مرا بسنده است

یک جوان ایرانی در حال بازی شطرنج بادو استاد.شطرنج از قرن سوم میلادی در ایران بازی می شده است.

+ نوشته شده در  جمعه بیستم فروردین ۱۳۸۹ساعت 10:9  توسط admin  | 

آنچه در گذشته شطرنج نامیده میشده به شکلی کاملا" متفاوت با امروز بوده است. اگر شیوه زندگی مردم آن روزها را بدانید خواهید فهمید که مردم چطور زمان فراغت و اوقات بیکاریشان را پر میکردند. اگر قواعد بازی آنها را ببینید متوجه میشوید که شطرنج چقدر ورزش ظریف، دقیق و زیبایی است.

شطرنج ورزشی بوده که هم در زندگی معمولی و هم در جشنها و هم در جنگها اغلب مورد استفاده بود است. البته برخی علت استفاده از آن در جنگها را بالا بردن تمرکز و هوشیاری سربازان میدانند. شطرنج قرنها پیش در سرزمینهایی چون هند، ایران و چین انجام میشده. هیچکس به طور دقیق نمیداند که این بازی اصالتا" مال کجاست.

حرکت به سمت اروپا
در قرن 7 - 8 سربازان عرب که در همسایگی ایرانیها زندگی میکردند در حین تاخت و تاز به ایران این بازی را از آنها یاد گرفتند. پس از آن که اعراب به اسپانیا تاختند، سربازان این ورزش را به اسپانیایی ها یاد دادند و پس از آنکه ماتادورها به سرعت این ورزش را فرا گرفتند به فاصله کوتاهی در سراسر اروپا منتشر شد.

این اروپایی ها بودند که نام امروزی Chess را با آن نهادند شاید به این دلیل که با تلفظ نام ایرانی آن مشکل داشتند برای همین اسم این بازی را با جامعه مدرنیته خود تطبیق دادند. ایرانی ها به این بازی Shatranj و هندی ها Shaturanga می گفتند. (البته واقعیت آن است که Shaturanga با شطرنج امروزی تفاوت بسیاری داشته است و شطرنجی که امروزه بعنوان Chess در دنیا شناخته می شود بیشتر شبیه بازی Shatranj ایرانی ها می باشد.) اگرچه امروز این نامها که برای ورزشها انتخاب شده چندان جدید و مدرن نیست ولی هزاران سال پیش این اسامی جلوه خاصی داشته ، همانطور که افراد با انتخاب نام خود تفاوتشان را با سایر قشرهای جامعه نمایان میکردند.
 
مهره پیاده
در صفحه شطرنج همانند کارگران مزارع روی زمین زراعی هستند که بیش از مهره دیگریروی صفحه کار و حرکت میکند و غالبا" با فداکاری مهره های با ارزش را نجات میدهند و خود قربانی میشوند. در زمانهای بسیار دور (حتی قبل از قرون وسطی) کارگران و رعیتها از هیچ امکاناتی برای زندگی بهره مند نبودند و ملاکان و زمین داران جز غذایی برای زنده ماندن چیزی به آنها نمیدادند. قشر ضعیف جامعه در آن روزگار زندگی بدی داشتند، به سختی کار میکردند و در جوانی میمردند و غالبا" از جنگ و لطمه های آن بی نصیب نبودند. آنها باید قربانی میشدند تا صاحبان زمین یا فرار کنند یا زنده بمانند
رخ یا قلعه
در صفحه شطرنج در حکم خانه یا پناهگاه است. همان چیزی که صدها سال پیش مردم تنها میتوانستند ساعتی کوتاه در آن از شر دستورات ریز و درشت اربابان در امان باشند. در شطرنج هر بازیکن 2 مهره رخ دارد که البته گاهی اوقات rooks هم نامیده میشود.

مهره اسب
در صفحه شطرنج یکی از سربازان حرفه ای است که وظیفه اش محافظت از مهره های با ارزش و مهم است و هر بازیکن 2 مهره اسب در دو طرف صفحه اش دارد. اهمیت اسب در صفحه شطرنج از پیاده بیشتر است اما مهره هایی مثل فیل، شاه یا وزیر به مراتب ارزش بیشتری دارند. شاید به گونه ای هدف بازی مثل شطرنج نحوه محافظت و مراقبت از داراییهای با ارزش و مهم زندگی باشد که برای حفظ و رسیدن به چیزهای مهم انسان بایستی از چیزهای کوچکتر و بی اهمیت تر چشم پوشی کند.
 
مهره ای بنام فیل،
برای هر یک از طرفین بازی 2 مهره فیل وجود دارد که نمایانگر چیزی شبیه کلیساست. کلیسا در زمانهای دور نشانه ثروت و قدرت بوده و برای مردم از ارزش زیادی برخوردار بوده، به طور کلی مذهب نقش مهمی در زندگی مردم ایفا میکرده. کلمه bishop (به معنی اسقف) نام یکی از مقربین کلیساهای کاتولیک بوده که در زمان خود از قدرت و احترام بالایی برخوردار بوده است.

ملکه (وزیر)
تنها مهره ای در شطرنج است که ماهیت زن دارد و البته قدرتمندترین مهره صفحه هم هست. در بازی شطرنج هر بازیکن تنها یک ملکه (وزیر) دارد در آن سالها مردم بر این باور بودند که ملکه (وزیر) غالبا" تنها کسی است که میتواند پادشاه را مجاب به انجام بعضی از امور کند. شاه بلندقدترین مهره شطرنج است که توسط تمامی مهره های صفحه محافظت میشود. در آن سالها هم، پادشاه همواره در پناه صد ها سرباز رفت و آمد و زندگی میکرد و البته افراد جامعه از غنی ترین تا فقیرترین وظیفه داشتند تا در هر شرایطی حامی منافع پادشاه باشند.

دفعه دیگری که صفحه شطرنجتان را باز کردید و خواستید با دوستتان بازی کنید حتما" تاریخچه بازی شطرنج را به خاطر بیاورید چرا که برخی از بخشهای آن یاد آورزندگی مردم در صدها سال پیش است زندگی سختی که حالا برای هر یک از ما حکم بازی را دارد.
+ نوشته شده در  پنجشنبه نوزدهم فروردین ۱۳۸۹ساعت 10:20  توسط admin  | 

بازگویی فردوسی از درونشُد شترنگ به ایران به احتمال زیاد برپایه ی ماتیکان چترنگ(از آثار پهلوی و ساسانی) به نظم کشیده شده:

فرستاده ی رای، پادشاه هند با هزار بار شتر به درگاه نوشین روان می آید. از پیشکش های شاه هند به پادشاه ایران یک تخت شترنگ هست. فرستاده افزون بر پیشکش کردن هدایا پیام رای را نیز میرساند:

کسی کو به دانش برد رنج بیش ** به فرمای تا تخت شطرنج پیش

نهند و زهر گونه رای آورند ** که این نغز بازی به جای آورند

بدانند هر مهره ای را بنام  ** که چون راند بایدش و خانه کدام

پیاده بدانند و پیل و سپاه  ** رخ و اسپ و رفتار فرزین و شاه

اگر فرهیختگان و دانشمندان ایرانی توانستند این بازی را یاد بگیرند و از آن سر در بیاورند، همان باژ همیشگی را به بارگاه شاه ایران میفرستیم، اما اگر چنین نشد، چون در دانش و خرد از ما شکست خورده اند، افزون بر اینکه نباید باژی از ما بخواهید که باید به پرداخت باژ به ما نیز تن در دهید، چرا که دانش برتر از هر چیزیست.

 انوشیروان یک هفته زمان خواست و پس از آنکه همه بزرگان و اندیشمندان از رمزگشایی بازی درماندند، بُزُرگمهر دانشمند و پُرآوازه، پس از دیدن بازی اینچنین میگوید:

من این نغز بازی به جای آورم  *** خرد را برین رهنمای آورم

و چنین میکند پس از یک روز و یک شب به همه ی ریزه کاری های آن پی میبرد در بارگاه انوشیروان به فرستاده ی رای چنین میگوید:

بیاراست دانا یکی رزمگاه  * به قلب اندرون ساخته جای شاه

چپ و راست صف برکشیده سپاه ** پیاده به پیش اندورن رزم خواه

هشیوار دستور بر دست شاه ** به رزم اندرونش نماینده راه

بیاراسته پیل جنگی دو سوی ** به جنگ اندرون همگنان کرده روی

وزو برتر اسپان جنگی به پای ** نشانده بر ایشان دو پاکیزه رای

هماورد گشته رخان بر دو روی ** به دست چپ و راست پرخاشجوی

چو بوزرجمهر آن سپه را براند ** همه انجمن در شگفتی بماند

سپس بزرگمهر دانا بازی نَرد را می آراید و تخته نرد برای رای فرستاده میشود و هندوان از رمزگشایی آن در میمانند و باژ همیشگی از هند به دربار انوشیروان سرازیر میشود

+ نوشته شده در  پنجشنبه نوزدهم فروردین ۱۳۸۹ساعت 10:14  توسط admin  | 

 

نوزدهمین دوره ی رقابت های ملودی آمبر با قهرمانی استاد بزرگ نروژی مگنوس کارلسن و استاد بزرگ اوکراینی واسیلی ایوانچوک به پایان رسید.
در دور یازدهم سویدلر و گاشم اف به تساوی رضایت دادند ، آرونیان و دومینگوئز در بازی سریع به تساوی رسیدند اما در باز ی چشم بسته آرونیان پیروز شد.
پونوماریف و اسمیت در بازی چشم بسته به تساوی رسیدند اما در بازی سرعتی پونوماریف پیروز شد.
ایوانچوک در بازی سرعتی بر گلفاند غلبه کرد و در بازی چشم بسته مساوی کرد.
کاریاکین توانست در بازی سریع بر کرامنیک غلبه کند اما در بازی چشم بسته مغلوب شد.
کارلسن در بازی چشم بسته مغلوب گریچوک شد اما در بازی سریع پیروز شد.
بدین ترتیب ایوانچوک و کارلسن به طور مشترک با 5/14 امتیاز فاتح این رقابت ها شدند .

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه یازدهم فروردین ۱۳۸۹ساعت 23:48  توسط admin  | 

download chesspairing.rar

این شطرنج بسیار ساده و خوب می باشد که در مسابقات سویسی نیز استفاده می شود

هزینه دانلود صلوات برای ظهور امام زمان

 

+ نوشته شده در  سه شنبه سوم فروردین ۱۳۸۹ساعت 7:38  توسط admin  | 

بازی بسیار زیبای استاد بزرگ شجاعت قانع در برابر Deepan Chakkravarthy

استاد بزررگ کشورمان توانست با یک بازی زیبا حریفش را شکست دهد

[White "Deepan Chakkravarthy, J."]

[Black "Ghane Gardeh, Shojaat"]

[Result "0-1"]

[WhiteElo "2482"]

[BlackElo "2415"]

+ نوشته شده در  دوشنبه دوم فروردین ۱۳۸۹ساعت 21:57  توسط admin  | 

chessmania-mobile.zip

این یکی از زیبا ترین بازی های شطرنج برای موبایل است که در گوشی های نوکیا بسیار خوب کار می کنه

هزینه دانلود صلوات برای ظهور امام زمان

+ نوشته شده در  دوشنبه دوم فروردین ۱۳۸۹ساعت 21:44  توسط admin  | 

Byrne-Fischer_I.jpg

Byrne-Fischer_II.jpg

Byrne-Fischer_III.jpg

این ۱ بازی زیبا از بازی های بابی فیشر است که تفسیر ان به فرمت عکس بوده

 

+ نوشته شده در  یکشنبه یکم فروردین ۱۳۸۹ساعت 19:41  توسط admin  | 

download this book

با دانلود این کتاب زیبا به را حتی میتوانید به کو دکان خود شطرنج آموزش دهید

هزینه دانلود صلوات برای ظهور امام زمان

لطفا نظر دهید

+ نوشته شده در  یکشنبه یکم فروردین ۱۳۸۹ساعت 19:15  توسط admin  | 

شما با درست حدس زدن در مسابقه بزرگ شطرنج شرکت خواهید کرد

+ نوشته شده در  جمعه بیست و هشتم اسفند ۱۳۸۸ساعت 0:28  توسط admin  | 

لطفا جوابتان را به صورت خصوصی ارسال کنید تا در دید دیگران نباشد

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و چهارم اسفند ۱۳۸۸ساعت 23:41  توسط admin  | 

downloaddemodblchess.zip

با نصب این بازی زیبا هم زمان با چند نفر شطرنج بازی کنید

لطفا نظر دهید

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و چهارم اسفند ۱۳۸۸ساعت 10:14  توسط admin  | 

www.iranchess.blogfa.com

download chesspartner6.msi

دانلود این شطرنج بسیار با کیفیت که هر کس نصبش کرده دهنش وا مونده در این شطرنج می توانید بازی های خود را آنالیز کنید

ل

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و چهارم اسفند ۱۳۸۸ساعت 10:2  توسط admin  | 

بازی آرش روغنی با هاروتجونیان در دور دوم جام خزر

 

 

 White :GM Harutjunyan / Black : IM Roghani 0-1


+ نوشته شده در  شنبه بیست و دوم اسفند ۱۳۸۸ساعت 1:57  توسط admin  | 

download cdb-1_5.exe

یگی دیگر از برنامه پایگاه داده خوب در شطرنج برنامه cdb است این برنامه محدودیت بازی ندارد و بسیار کم حجم تر از chess base  می باشد

هزینه دانلوذ صلوات برای ظهور امام زمان می باشد

لطفا نظر دهید

+ نوشته شده در  شنبه بیست و دوم اسفند ۱۳۸۸ساعت 0:59  توسط admin  | 

www.iranchee.blogfa.com

 

download bringer19.zip

این برنامه رابط کاربری که به شما کمک می کنه براحتی بازیهاتون رو آنالیز کنید

حجم این برنامه بسیار کم می باشد پس دانلود کنید و گرنه سرتون کلاه رفته

هزینه دانلود صلوات برای ظهور امام زمان

لطفا نظر دهید

+ نوشته شده در  شنبه بیست و دوم اسفند ۱۳۸۸ساعت 0:44  توسط admin  | 

www.iranchess,blogfa.com

لطفا جوابتان را به صورت خصوصی بفرستید تا در مسابقه شرکت کنید

+ نوشته شده در  جمعه بیست و یکم اسفند ۱۳۸۸ساعت 1:25  توسط admin  | 

در این بازی شما باید بگویید اگر شروع  بازی با سفید باشد نتیجه بازی چه می شود

و اگر شروع بازی با سیاه باشد چه اتفاقی می افتد در نظر داشته باشید که باید نظر خود را اثبات کنید تا

در مسابقه بزرگ شطرنج شرکت کنید

جایزه این مسابقه یک ربع سکه بهار آزادی بر طبق قره بین درست نظر دهندگان می باشد

حتما نظراتتان را خصوصی ارسال کنید تا در دید دیگران نباشد

+ نوشته شده در  چهارشنبه نوزدهم اسفند ۱۳۸۸ساعت 21:2  توسط admin  | 

download war chess

این برنامه برای علاقه مند کردن کودکان برای شطرنج خیلی مفید است

هزینه دانلود صلوات برای ظهور امام زمان

 لطفا نظر دهید

+ نوشته شده در  سه شنبه هجدهم اسفند ۱۳۸۸ساعت 10:3  توسط admin  | 

              

download                                 download                                   download

+ نوشته شده در  سه شنبه هجدهم اسفند ۱۳۸۸ساعت 9:8  توسط admin  | 

download chessmaster-mobile.zip

با نصب اين برنامه هر كجا كه خواستيد با بزرگان شطرنج جهان شطرنج بازی کنید

سر کار  . تو خیابون  ۰ داخل پارک و یا هر کجا ی دیگر که دلتان بخواهد با  موبایلتان با بزرگان شطرنج

جهان شطرنج بازی کنید

هزینه دانلود صلوات برای ظهور امام زمان می باشد

لطفا با نظرتان ما را در انجام کارمان یاری کنید

+ نوشته شده در  دوشنبه هفدهم اسفند ۱۳۸۸ساعت 22:30  توسط admin  | 

www.iranchess.blogfa.com

download book

 

www.iranchess.blogfa.com

download book

www.iranchess.blogfa.com

play-downloadchess.zip 

download book

هزینه دانلود صلوات برای ظهور امام زمان می باشد

لطفا با نظرتان ما را دربهتر  انجام دادن  کارمان یاری کنید

+ نوشته شده در  دوشنبه هفدهم اسفند ۱۳۸۸ساعت 21:58  توسط admin  | 

دانلود بازی های احسان قائم مقامی

دانلود بازی های الشن مرادی

دانلود بازی های مرتظی محجوب

دانلود بازی های همایون توفبقی

دانلود بازی های سید جواد علوی

دانلود بازی های امیر باقری

دانلود بازی های پوریا درینی

لطفا با نظرتان ما را در انجام کارمان یاری کنید

هزینه ی دانلود صلوات برای ظهور امام زمان

 

+ نوشته شده در  یکشنبه شانزدهم اسفند ۱۳۸۸ساعت 16:51  توسط admin  | 

Adams                                     Akobian                      Alekhine                                                                        

       Alburt                                          Almasi                    Alekseev                                                                                                                       

Anand                                  Aronian                          Anderssen                                                                        

Averbakh                       Azmaiparashvili           Ash            

Bareev                             BecerraRivero           Bacrot

Benjamin                      Benko                             Beliavsky

Botvinnik                      Capablanca          Berliner     

    Ivanchuk.zip             Dreev.zip               Gelfand.zip       

Kramnik.zip        Kasparov.zip              Karpov.zip

 

 

هزینه ی دانلود بازیها صلوات برای ظهور امام زمان است

لطفا با نظرهایتان ما را در انجام کارمان یاری کنید 

برای دانلود روی بازیکن مورد نظر کلیلک کنید

+ نوشته شده در  یکشنبه شانزدهم اسفند ۱۳۸۸ساعت 16:13  توسط admin  | 

لطفا پاسخ را ارسال کنید تادر مسابقه شرکت کنید

+ نوشته شده در  جمعه چهاردهم اسفند ۱۳۸۸ساعت 0:24  توسط admin  | 

دانلود بازی chess master chalenge 

در این بازی علاوه بر بازی با کامپیوتر با مطالب آموزشی از شطرنج بهره ببرید

لطفا با نظرتان مارا در انجام کارمان دل گرمی دهید

+ نوشته شده در  پنجشنبه سیزدهم اسفند ۱۳۸۸ساعت 18:10  توسط admin  | 

download kasparov chess mate

با نصب این بازی شما می توانید در ایران با کاسپاروف شطرنج بازی کنید امیدوارم از بازی با ان لذت ببرید

لطفا با نظرتان ما را برای بهتر انجام دادن کارمان دلگرمی دهید

kasparov chess

+ نوشته شده در  پنجشنبه سیزدهم اسفند ۱۳۸۸ساعت 18:6  توسط admin  | 

download pgnmentor

با نصب این برنامه شما به راحتی می توانید بازی های بزرگان شطرنج را در کامپیوتر خود اجرا کنید

هجم این برنامه خیلی کم می باشد

هزینه برنامه صلوات برای ظهور امام زمان می باشد

لطفا با نظرهایتان ما را در بهتر انجام دادن کارمان یاری کنید

+ نوشته شده در  پنجشنبه سیزدهم اسفند ۱۳۸۸ساعت 17:43  توسط admin  | 

WorldChamp2008.pgn

WorldChamp2007.pgn

WorldChamp2006.pgn

FideChamp2005.pgn

FideChamp2004.pgn

WorldChamp2004.pgn

FideChamp2002.pgn

WorldChamp2000.pgn

FideChamp2000.pgn

FideChamp1999.pgn

FideChamp1998.pgn

FideChamp1996.pgn

هزینه دانلود صلوات برای ظهور امام زمان

لطفا با نظرتان ما در بهتر انجام دادن کارمان دلگرمی دهید

+ نوشته شده در  پنجشنبه سیزدهم اسفند ۱۳۸۸ساعت 17:29  توسط admin  | 

WijkaanZee2010.pgn

Bazna2009.pgn

Biel2009.pgn

Donostia2009.pgn

Dortmund2009.pgn

Jermuk2009.pgn

Linares2009.pgn

London2009.pgn

Moscow2009.pgn

Nalchik2009.pgn

Nanjing2009.pgn

Poikovsky2009.pgn

Sofia2009.pgn

WijkaanZee2009.pgn

Baku2008.pgn

Biel2008.pgn

Bilbao2008.pgn

Dortmund2008.pgn

Elista2008.pgn

Foros2008.pgn

Linares2008.pgn

Moscow2008.pgn

Nanjing2008.pgn

Poikovsky2008.pgn

Sarajevo2008.pgn

هزینه دانلود صلوات برای ظهور امام زمان(عج)

لطفا با نظرتان نقصهایمان را به ما بگویید

+ نوشته شده در  پنجشنبه سیزدهم اسفند ۱۳۸۸ساعت 17:18  توسط admin  | 

Modern.zip

SemiBenoni.zip

TrompowskyOther.zip

Torre2e6.zip

Trompowsky2Ne4.zip

Torre2g6.zip

London2e6.zip

London2g6.zip

Catalan3Bb4.zip

Catalan3c5.zip

CatalanOpen.zip

CatalanClosed.zip

BlackKnightTango.zip

BudapestGambit.zip

OldIndian.zip

CzechBenoni.zip

BenkoGambit.zip

ModernBenoni6Nf3.zip

ModernBenoni6e4.zip

DutchLeningrad.zip

DutchClassical.zip

Dutch3Nc3.zip

DutchOther.zip

GrunfeldFianchetto.zip

Grunfeld4Nf3.zip

GrunfeldOther.zip

GrunfeldExchange.zip

Bogo4Bd2.zip

Bogo4Nbd2.zip

QID4a3.zip

QID4Nc3.zip

QID4e3.zip

QIDOther.zip

QID4g3-Ba6.zip

Nimzo4Nf3.zip

NimzoSaemisch.zip

NimzoLeningrad.zip

Nimzo4f3.zip

NimzoOther4.zip

NimzoCl4O-O.zip

NimzoCl4c5.zip

KIDAverbakh.zip

KIDFianchetto.zip

KIDPetrosian.zip

هزینه دانلود صلوات برای ظهور امام زمان می باشد

لطفا با نظرتان ما را در انجام کارمان یاری کنید

+ نوشته شده در  پنجشنبه سیزدهم اسفند ۱۳۸۸ساعت 17:4  توسط admin  | 

امیررضا پوررمضانعلی با درجه بین المللی 2294 نتوانست در برابر قدرت استاد بزرگ کشورمان احسان قائم مقامی 2575 ایستادگی کند و در 38  حرکت  تسلیم شد.

سفید:        احسان قائم مقامی
سیاه:          امیررضا پوررمضانعلی
مسابقه:      فینال کشور 1388-دور هشتم

www.iranchess.blogfa.com

+ نوشته شده در  چهارشنبه دوازدهم اسفند ۱۳۸۸ساعت 1:42  توسط admin  | 

شما باید نام این دو شطرنج باز مشهور را بگویید تا در مسابقه شرکت کنید

www.iranchess.blogfa.com

لطفا نظرتان را خصوصی بفرستید تا در ید دیگران نباشد

+ نوشته شده در  یکشنبه دوم اسفند ۱۳۸۸ساعت 10:58  توسط admin  | 

شما با درست حدس زدن نام این هفت شطرنج باز مشهور در مسابقه ی بزرگ شطرنج شرکت خواهید کرد

لطفا جواب هایتان را به طور شخصی ارسال کنید تا در دید دیگران نباشد

+ نوشته شده در  پنجشنبه یکم بهمن ۱۳۸۸ساعت 16:59  توسط admin  | 

گفتی دوست دارم قلبم تندتر از همیشه تپید ، لبخند زدم وباورت کردم .با اینکه می دونستم لب ها دروغ می گن .با صدات نوازش کردی تپش قلبت روحس کردم !مهربونو پاک بود .نگاهت گرم ودلنشین !صدات آرامش دل !نفست بوی بهار عشق بود ! به تو تکیه کردم وآروم شدم با تو از همه چیز در امان بودم

+ نوشته شده در  چهارشنبه سیزدهم آبان ۱۳۸۸ساعت 12:51  توسط admin  | 

من آمده ام که با تو راهی بشوم

آنی که تو از دلم بخواهی بشوم

دریا بغلم کن! بغلم کن دریا!

می خواهم از این به بعد ماهی بشوم

+ نوشته شده در  چهارشنبه سیزدهم آبان ۱۳۸۸ساعت 12:50  توسط admin  | 

کاش می شد عشق را تفسیر کرد
          خواب چشمان تو را تعبیر کرد
          کاش
می شد همچو
گلها ساده بود
          سادگی را با تو عالم گیر کرد

               کاش می شد در خراب آباد دل 
           خانه احساس را تعمیر کرد 
               کاش می شد در حریم سینه ها
              عشق را با وسعتش
تکثیر کرد

+ نوشته شده در  چهارشنبه سیزدهم آبان ۱۳۸۸ساعت 12:48  توسط admin  | 

عشق چیزی جز ظهور مهر نیست .....

                    عشق یعنی مهر بی چون و چرا ؛

                         عشق یعنی كوشش بی ادعا .....

                             عشق یعنی مهر بی اما اگر ؛

                                 عشق یعنی رفتن با پای سر .....

                                   عشق یعنی دل تپیدن بهر دوست ؛

                                     عشق یعنی جان من قربان اوست .....

                                        عشق یعنی خواندن از چشمان او ؛

                                          حرفهای دل بدون گفتگو .....

                                           عشق یعنی عاشق بی زحمتی ؛

                                           عشق یعنی بوسه بی شهوتی .....

                                            عشق ، یار مهربان زندگی ؛

                                          بادبان و نردبان زندگی .....

                                     عشق یعنی دشت گلكاری شده ؛

                                   در كویری چشمه ای جاری شده .....

                            یك شقایق در میان دشت خار ؛

                       باور امكان با یك گل بهار .....

                     در خزانی برگریز و زرد و سخت ؛

                   عشق تاب آخرین برگ درخت .....

                    عشق یعنی روح را آراستن ؛

                    بی شمار افتادن و برخاستن

                       عشق یعنی زشتی زیبا شده ؛

                             عشق یعنی مهربانی در عمل ؛

                                  عشق یعنی گل به جای خار باش ؛

                                    پل به جای اینهمه دیوار باش .....

                                  عشق یعنی یك نگاه آشنا ؛

                                  دیدن افتادگان زیر پا .....

                              عشق یعنی تنگ بی ماهی شده ؛

                          عشق یعنی ماهی راهی شده .....

                      عشق یعنی آهویی آرام و رام ؛

                   عشق صیادی بدون تیر و دام .....

                 عشق یعنی برگ روی ساقه ها ؛

                عشق یعنی گل به روی شاخه ها .....

                 عشق یعنی از بدیها اجتناب ؛

                    بردن پروانه از لای كتاب

+ نوشته شده در  چهارشنبه سیزدهم آبان ۱۳۸۸ساعت 12:46  توسط admin  | 

مرد مسنی به همراه پسر ٢۵ ساله‌اش در قطار نشسته بود. در حالی که مسافران در صندلی‌های خود نشسته بودند، قطار شروع به حرکت کرد.
به محض شروع حرکت قطار پسر ٢۵ ساله که کنار پنجره نشسته بود پر از شور و هیجان شد. دستش را از پنجره بیرون برد و در حالی که هوای در حال حرکت را با لذت لمس می‌کرد فریاد زد: پدر نگاه کن درخت‌ها حرکت می‌کنن. مرد مسن با لبخندی هیجان پسرش را تحسین کرد.
کنار مرد جوان، زوج جوانی نشسته بودند که حرف‌های پدر و پسر را می‌شنیدند و از حرکات پسر جوان که مانند یک کودک ۵ ساله رفتار می‌کرد، متعجب شده بودند.
ناگهان پسر جوان دوباره با هیجان فریاد زد: پدر نگاه کن دریاچه، حیوانات و ابرها با قطار حرکت می‌کنند.
زوج جوان پسر را با دلسوزی نگاه می‌کردند.
باران شروع شد. قطراتی از باران روی دست پسر جوان چکید.
او با لذت آن را لمس کرد و چشم‌هایش را بست و دوباره فریاد زد: پدر نگاه کن باران می‌بارد،‌ آب باران روی من چکید.
زوج جوان دیگر طاقت نیاورند و از مرد مسن پرسیدند: ‌چرا شما برای مداوای پسرتان به پزشک مراجعه نمی‌کنید؟!
مرد مسن در پاسخ گفت: ما همین الان از بیمارستان بر می‌گردیم. امروز پسر من برای اولین بار در زندگی می‌تواند ببیند ...

+ نوشته شده در  چهارشنبه سیزدهم آبان ۱۳۸۸ساعت 12:45  توسط admin  | 

تو را دوست داشتن برای من عبادت است

از تو دور بودن برای من قیامت است

آزادی عشق تو برای من حاجت است

دیدن رخ ماهت برای من زیارت است . . .

+ نوشته شده در  چهارشنبه سیزدهم آبان ۱۳۸۸ساعت 12:45  توسط admin  | 

خانمی در زمین گلف مشغول بازی بود. ضربه ای به توپ زد که باعث پرتاب توپ به چندین متر آنطرف تر در درون بیشه زار کنار زمین شد.
خانم برای پیدا کردن توپ به بیشه زار رفت که ناگهان با صحنه ای روبرو شد.
قورباغه ای در تله ای گرفتار بود. با کمال تعجب دبد که آن قورباغه حرف می زند!
قورباغه ی سخن گو رو به خانم کرد و گفت: اگر مرا از بند آزاد کنی، سه آرزویت را برآورده می کنم.
خانم ذوق زده شد و سریع قورباغه را آزاد کرد.
قورباغه به او گفت: نذاشتی شرایط برآورده کردن آرزوها را بگویم. هر آرزویی که برایت برآورده کردم، ۱۰ برابر آنرا برای همسرت برآورده می کنم!
خانم کمی تامل کرد و گفت: خب. مشکلی ندارد.
آرزوی اول خود را گفت: من می خواهم زیباترین زن دنیا شوم.
قورباغه جواب داد: اگر زیباترین شوی شوهرت ۱۰ برابر از تو زیباتر می شود و ممکن است چشم زن های دیگر بدنبالش بیافتد و تو او را از دست دهی.
خانم گفت: مشکلی ندارد. چون من زیباترینم، کس دیگری در چشم او بجز من نخواهم ماند. پس آرزویش برآورده شد.
بعد از آن گفت که من می خواهم ثروتمند ترین فرد دنیا شوم.
قورباغه جواب داد: ولی در اینصورت شوهرت ۱۰ برابر ثروتمند تر می شود و ممکن است به زندگی تان لطمه بزند.
خانم گفت: نه هر چه من دارم مال اوست و آن وقت او هم مال من است. پس ثروتمند شد.
آرزوی سومش را که گفت قورباغه جا خورد و بدون هیچ چون و چرایی برآورده کرد.
خانم در طلب سومین آرزو گفت: می خواهم به یک حمله قلبی خفیف دچار شوم!!!

+ نوشته شده در  چهارشنبه سیزدهم آبان ۱۳۸۸ساعت 12:44  توسط admin  |